0

حذف اطلاعات

از حذف اطلاعات اطمینان دارید؟

روش ریست و بازیابی رمز عبور دستگاه DVR یا NVR

روش ریست و بازیابی رمز عبور دستگاه DVR یا NVR

یکی از شایع ترین مشکلات در میان کاربران دوربین مداربسته فراموش کردن رمز یا پسورد دستگاه DVR یا NVR شان است. در این مقاله قصد داریم به طور مفصل به شرح روش های ریست کردن یا بازیابی رمز دستگاه های ضبط سیستم های مداربسته بپردازیم.

مانیتورینگ دوربین مداربسته چیست؟

مانیتورینگ دوربین مداربسته چیست؟

طبیعتا زمانی که یک سیستم دوربین مداربسته را در محل مورد نظر تعبیه می کنید نیازمند این هستید که تصاویر را در مکانی توسط یک دستگاه نمایشگر مشاهده نمایید. به مجموعه تجهیزاتی که برای نمایش تصاویر مورد استفاده قرار می گیرند و سایر عوامل دخیل در کنترل و مدیریت آن، مانیتورینگ دوربین مداربسته گفته می شود.

معرفی فناوری EIS در دوربین مداربسته و کاربرد های آن

معرفی فناوری EIS در دوربین مداربسته و کاربرد های آن

سیستم تثبیت کننده تصویر، به مجموعه ای از فناوری هایی اطلاق می شود که برای اصلاح تاری تصاویر در دوربین مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرد. این تاری تصاویر معمولا از ارتعاشات اجتناب ناپذیر به دلیل حرکت دوربین در محل نصب ناشی می شود. معمولا نصب دوربین مداربسته در فضاهای روباز آن را در معرض تکان های ناشی از عوامل فیزیکی یا طبیعی همچون باد، باران و … قرار می دهد.

دوربین مداربسته و نور

دوربین مداربسته و نور

نور یکی از مهمترین عوامل محیطی تاثیر گذار بر کیفیت تصویر دوربین مداربسته است، بنابراین اطلاع از تاثیر آن در سیستم مداربسته بسیار با اهمیت است. پیش از اطلاع از تاثیر نور باید کمی در رابطه با نور اطلاعاتات کسب کنید. در این مطلب در رابطه با نور و تاثیر آن بر دوربین مداربسته صحبت خواهیم کرد.

سرعت شاتر دوربین مداربسته

سرعت شاتر دوربین مداربسته

سرعت شاتر دوربین مداربسته (Shutter time) یکی از ویژگی های دوربین های مداربسته است که معمولا به اندازه کافی به آن پرداخته نمی شود. در عکاسی، سرعت شاتر مدت زمانی است که سنسور دیجیتالی داخل دوربین در معرض نور قرار می گیرد، میزان نوری که به سنسور تصویر برسد متناسب با زمان نوردهی(مدت زمانی که سنسور در معرض نور قرار دارد) است.

ICR در دید در شب دوربین مداربسته

ICR در دید در شب دوربین مداربسته

دوربین های مدار بسته قادرند در هر شرایطی از روز، چه در نور زیاد و چه در نور کم و شب، تصاویری با کیفیت مناسب ارائه دهند. کیفیت تصاویر در شرایط کم نور به طور قابل توجهی با استفاده از فیلتر های مخصوص تعبیه شده در دوربین های مدار بسته بهبود یافته است. در ادامه به بررسی نحوه عملکر این فیلتر ها می پردازیم.

DWDR در دوربین مداربسته

DWDR در دوربین مداربسته

مکانیزم DWDR در دوربین مداربسته (Digital Wide Dynamic Range) یکی از مکانیزم های بهبود دهنده تصویر است. این مکانیزم به نوعی نوع دجیتال از مکانیزم WDR است که از ان برای افزایش بازه داینامیک دوربین استفاده می شود.

AGC در دوربین مداربسته

AGC در دوربین مداربسته

AGC یا Auto Gain Control به معنای کنترل خودکار دریافت یک مکانیزم کنترل کننده نور در دوربین های مداربسته است. این مکانیزم امروزه به صورت یک مکانیز اولیه در آمده و در بیشتر دوربین های مداربسته وجود دارد.

مکانیزم های بهبود تصویر در دوربین مداربسته

مکانیزم های بهبود تصویر در دوربین مداربسته

مکانیزم های بهبود تصویر دوربین مداربسته همانطور که از نام آنها مشخص است مکانیزم هایی هستند که در جهت افزایش کیفیت، قدرت تشخیص، رزولوشن تصویر، بهبود رنگ بندی یا خنثی سازی تاثیر المان های محیطی و نویز روی تصویر دوربین مورد استفاده قرار می گیرند.

BLC در دوربین مداربسته

BLC در دوربین مداربسته

BLC در دوربین مداربسته یک مکانیزم بهبود دهنده تصویر است که از آن برای تنظیم نور در تصاویر دوربین مدار بسته استفاده می شود. اصطلاح BLC مخفف سه واژه Back Light Compensation به معنای “جبران ساز نور پس زمینه” است.

جستجوی مطلب